Imitace betonu nabízí moderní a neotřelý design pro interiér i exteriér

Přemýšlíte o moderním a minimalistickém pojetí stěn v koupelně, kuchyni nebo jinde v interiéru či v exteriéru? Uvažujete o imitaci betonu a nejste si jisti, zda je toto řešení vhodné právě pro vás? Poradíme vám, kde všude je možné betonovou stěrku využít i jak ji aplikovat na stěny Podíváme se na hlavní výhody tohoto dekorativního materiálu a poradíme vám nejrůznější techniky nanášení pro dokonalý vzhled.

Co je to imitace betonu 

Imitace betonu, betonová stěrka nebo imitace pohledového betonu je v podstatě jedno a to samé. Jedná se o dekorativní betonovou omítku, kterou můžete využít nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Vzhled betonu vytváří industriální design a nabízí dlouhodobé funkční řešení nejen pro domácnosti.

Vlastnosti betonové imitace

  • Vysoce odolná proti vlhku, teplotám i oděru
  • Vysoce odolná proti vodě a zátěži
  • Jednoduchá aplikace
  • 5 barevných odstínů

Jaké povrchové plochy s betonovou stěrkou můžeme upravit

Imitace betonu je vhodná pro interiérové úpravy stěn, ale také jako funkční povrchový materiál v exteriéru. Snadno se čistí a díky svým vlastnostem si poradí i s mastnotou. Při aplikaci ve vlhkých místnostech jako je sprchový kout či koupelna, je potřeba na závěr nanést 3-4 nátěry finálního laku, který zvýší funkčnost a životnost a zabrání vniku vody a vlhkosti.

Využití betonové stěrky 

Jak aplikovat betonovou stěrku

Aplikace není vůbec složitá a zvládnete ji snadno i svépomocí. Ovšem důležité je dodržet správný postup při nanášení. V první řadě je nutné správně očistit povrch na který budete stěrku nanášet a zdi před použitím stěrky ošetřit podkladovou penetrací. Betonovou stěrku lze nanášet na jakýkoliv savý povrch. 

Životnost betonové stěrky ovlivňují i další aspekty, které byste před nanesením rozhodně neměli zanedbat. Abychom vám aplikaci ulehčili, připravili jsme pro vás samostatný článek „jak aplikovat betonovou stěrku“, v kterém najdete detailní postup jak na to. 

Techniky nanášení a výsledná realizace

Díky nejrůznějším technikám nanášení betonové stěrky můžete vzhled imitace betonu ještě pozvednout. Techniky nanášení a jejich popis + informace k tomu, jak postupovat pro dokonalý výsledný vzhled najdete v článku „Techniky úpravy betonové stěrky“. 

Výsledek vypadá opravdu skvěle, přesvědčte se sami a navštivte naší galerii realizovaných projektů.

Betonovou stěrku dodáváme ve 20 kg kbelících připravenou k aplikaci. V balení od nás obdržíte také podkladovou penetraci a finální lak. Při nanášení 2 vrstev stěrky vám 20 kg balení vystačí na 10 m² upravované plochy. Cena za 1 m² čtvereční vychází na cca 230 Kč.

 


Vyberte si svou betonovou stěrku