Imitace betonu nabízí moderní a neotřelý design pro interiér i exteriér

Přemýšlíte o moderním a minimalistickém pojetí stěn v koupelně, kuchyni nebo jinde v interiéru či v exteriéru? Uvažujete o imitaci betonu a nejste si jisti, zda je toto řešení vhodné právě pro vás? Poradíme vám, kde všude je možné betonovou stěrku využít i jak ji aplikovat na stěny Podíváme se na hlavní výhody tohoto dekorativního materiálu a poradíme vám nejrůznější techniky nanášení pro dokonalý vzhled.

Co je to imitace betonu 

Imitace betonu, betonová stěrka nebo imitace pohledového betonu je v podstatě jedno a to samé. Jedná se o dekorativní betonovou omítku, kterou můžete využít nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Vzhled betonu vytváří industriální design a nabízí dlouhodobé funkční řešení nejen pro domácnosti.

Vlastnosti betonové imitace

  • Vysoce odolná proti vlhku, teplotám i oděru
  • Vysoce odolná proti vodě a zátěži
  • Jednoduchá aplikace
  • 5 barevných odstínů

Jaké povrchové plochy s betonovou stěrkou můžeme upravit

Imitace betonu je vhodná pro interiérové úpravy stěn, ale také jako funkční povrchový materiál v exteriéru. Snadno se čistí a díky svým vlastnostem si poradí i s mastnotou. Při aplikaci ve vlhkých místnostech jako je sprchový kout či koupelna, je potřeba na závěr nanést 3-4 nátěry finálního laku, který zvýší funkčnost a životnost a zabrání vniku vody a vlhkosti.

Využití betonové stěrky 

Jak aplikovat betonovou stěrku

Aplikace není vůbec složitá a zvládnete ji snadno i svépomocí. Ovšem důležité je dodržet správný postup při nanášení. V první řadě je nutné správně očistit povrch na který budete stěrku nanášet a zdi před použitím stěrky ošetřit podkladovou penetrací. Betonovou stěrku lze nanášet na jakýkoliv savý povrch. 

Životnost betonové stěrky ovlivňují i další aspekty, které byste před nanesením rozhodně neměli zanedbat. Abychom vám aplikaci ulehčili, připravili jsme pro vás samostatný článek „jak aplikovat betonovou stěrku“, v kterém najdete detailní postup jak na to. 

Techniky nanášení a výsledná realizace

Díky nejrůznějším technikám nanášení betonové stěrky můžete vzhled imitace betonu ještě pozvednout. Techniky nanášení a jejich popis + informace k tomu, jak postupovat pro dokonalý výsledný vzhled najdete v článku „Techniky úpravy betonové stěrky“. 

Výsledek vypadá opravdu skvěle, přesvědčte se sami a navštivte naší galerii realizovaných projektů.

Betonovou stěrku dodáváme ve 20 kg kbelících připravenou k aplikaci. V balení od nás obdržíte také podkladovou penetraci a finální lak. Při nanášení 2 vrstev stěrky vám 20 kg balení vystačí na 9 m² upravované plochy. Cena za 1 m² čtvereční vychází na cca 230 Kč.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení