Betonová stěrka svépomocí

Jak natáhnout betonovou stěrku na stěnu?

 

1. Připravte povrch tak, že jej očistíte od  nečistot a mastnoty. Povrch by měl být před aplikací suchý.

2. Štětcem (naleznete na našem eshopu) naneste na očištěný povrch podkladovou penetraci (základ), která je součástí balení (Obrázek 1).  

3. Nechte zaschnout  cca 2 hodiny (při nižší teplotě trvá schnutí déle).

4. Betonovou stěrku důkladně promíchejte nízko-rychlostní vrtačkou nebo ručním míchadlem. Pokud je stěrka hustá, je možné ji zředit trochou vody.

5. Na připravený podklad naneste první vrstvu betonové stěrky s  tloušťkou přibližně 1 - 2 mm. Betonovou stěrku  vyhlaďte benátským nerezovým hladítkem (nejlépe tu s oblými rohy). Omítku nechte zaschnout a vytvrdnout až 12 hodin. (Obrázek 2)

6. Přibližně po 12 hodinách (doba schnutí může být při nízkých teplotách delší) lze aplikovat druhou vrstvu s  tloušťkou opět  1 - 2 mm.

7. Všechny nerovnosti betonové stěrky lze vyhladit benátským hladítkem (nabízíme na našem eshopu) (Obrázek 3)

8. Druhou vrstvu betonové stěrky nechte  zaschnout po dobu 0,5 až 1 hodiny - omítka by neměla po doteku "lepit".

9. Vytvořte texturu nebo dekórování hladítkem nebo jiným vhodným nástrojem (například obtisky šroubu, desky apod.). (Obrázek 4)

10. Štětcem Naneste finální lak (je součástí balení) a opět nechte zaschnout.

 

TIP:

Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou použijte 3 - 4 nátěry finálního laku. V těchto případech nátěr opakujte podle potřeby každých 6 - 12 měsíců pro zachování odolnosti a kvality.

  

 

 

 

 

 

Dekórování betonové stěrky

Texturová vrstva a dekórování musí být provedena krátkými, nepravidelnými pohyby hladítka - krouživými, vertikálními, horizontálními či diagonálními pohyby. Povrchová úprava musí být provedena vysoce kvalitním nerezovým hladítkem. Doporučováno je použití hladítka určeného pro štuky se zaoblenými hranamiTechniky úpravy betonové stěrky popisujeme v samostatném článku zde

Pro dosažení efektu „stínování/žíhání” je potřeba silně a energeticky vtírat vybrané oblasti a držet přitom hladítko s minimálním sklonem k povrchu. Plánujete-li provést na hmotě stínování/žíhání, používejte hladítko z uhlíkové oceli.

Bude-li při nanášení plocha vlhká a plastická, dosáhnete stejnoměrného a hladkého povrchu. Jestliže pracujete s čerstvým povrchem, můžete dosáhnout různých efektů, např. otisknutím šroubů, desek, hladítka apod.

Při nanášení betonové stěrky by okolní teplota by měla dosahovat 5° C až +20° C.


TIP: Nejste si jisti jak dosáhnout efektních vzorů s betonovou stěrkou? Přečtěte si článek o technikách práce s betonovou stěrkou

 

Namíchanou a připravenou betonovou stěrku koupíte  koupíte zde.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.