Techniky úpravy betonové stěrky

TECHNIKY POVRCHOVÉ ÚPRAVY BETONOVÉ STĚRKY:

Stínované/žíhané vlny

První vrstva o tloušťce od 1,0 mm – 1,5 mm je aplikována za použití kovového hladítka. Po částečném zaschnutí je aplikována druhá vrstva o tloušťce 2,0 mm za použití benátského hladítka se zaoblenými rohy (naleznete na našem e-shopu).
Následně ještě na čerstvém povrchu tvoříme vlny, a to držením hladítka ploše k povrchu a pohybováním směrem nahoru. Po 24 hodinách provádíme efekt stínování/žíhání. Stínování/žíhání provést suchým hladítkem drženým v úhlu nebo ploše k povrchu.

Drážkovaná struktura, tvarovaná kartáčem

První vrstva o tloušťce od 1,0 mm – 1,5 mmm je aplikována pomocí kovového hladítka.Po 12-24 hodinách je aplikována druhá texturovaná vrstva o tloušťce od 1,0 do 2,0 mm za použití benátského hladítka se zaoblenými rohy (naleznete na našem e-shopu) . Následně je nutné ještě na čerstvé omítce provést texturu, a to horizontálním kartáčováním pevným kartáčem a poté je nutné vzniklé trhliny vyrovnat a zahladit, například plochým štětcem. Po uplynutí 24 hodin provést stínování/žíhání za opětovného použítí suchého benátského hladítka.

 

Betonová stierka (1)

Pravidelná struktura tvarovaná válcem a stínovaná/žíhaná

První vrstva 2,0 mm je aplikovaná pomocí kovových pásů nebo hladítka určeného pro štuky. Na čerstvé omítce tvoříme texturu použitím koženého válce (nezapomínejte na jednosměrný pohyb nahoru).
Po vyschnutí odříznout větší kousky pomocí benátského hladítka (naleznete na našem e-shopu) a druhou vrstvu aplikovat na hladký povrch pomocí hladítka na štuky a světlejší barvy… Aplikovat pomocí hladítka na štuky do tloušťky umožňující stínování/žíhání (tmavší stopy)

Nepravidelná struktura betonové stěrky tvarovaná válcem – dvoubarevná

První vrstva o tloušťce 2,0 mm aplikovaná pomocí benátského hladítka (naleznete na našem e-shopu) . Po uplynutí 12-24 hodin aplikovat texturovou vrstvu o tloušťce 2,0 mm na hladký povrch nebo pomocí kovového hladítka s použitím světlejší barvy. Vrstvu aplikujeme v tloušťce, která umožňuje stínování/žíhání.

Struktura dřeva v betonu se stínováním/žíháním

První vrstva o tloušťce 1,0 – 1,5 mm aplikovaná pomocí benátského hladítka (naleznete na našem e-shopu). Po uplynutí 12-24 hodin se aplikuje druhá texturová vrstva o tloušťce 2,0 mm na hladký povrch opětovným použitím benátského hladítka.
Následně lze na čerstvém povrchu provést imitaci dřeva. Lze použít dlouhou dřevěnou desku a obtisknout ji do čerstvě připraveného povrchu betonové stěrky.

Tip pro práci s betonovu stěrkou

Nejste si jisti jak pracovat s betonovou stěrkou? Přečtěte si článek o aplikaci betonové stěrky zde.

 


TIP: Nejste si jisti jak pracovat s betonovou stěrkou? Přečtěte si článek o aplikaci betonové stěrky zde

 

Namíchanou a připravenou betonovou stěrku koupíte  koupíte zde.