Betonová stěrka do kuchyně

Rekonstruujete kuchyň a přemýšlíte, jaký povrchový materiál použít? Rádi byste sjednotili vzhled vaší kuchyňské linky i jídelny a získali tak jednotný povrch na zdech s industriálním designem?

Betonová stěrka je ideálním povrchovým materiálem pro kuchyně, kuchyňské linky, a to hlavně díky své odolnosti a unikátním vlastnostem. Zjistěte, které to jsou a jak správně aplikovat betonovou stěrku v kuchyňském koutu.

Betonová stěrka ochrání zeď v kuchyni před mastnotou i vodou

Betonová stěrka působí v kuchyni luxusním dojmem. Jedná se o imitaci betonu a její výsledný vzhled můžete ovlivnit různými technikami při nanášení. Při aplikaci betonové stěrky je potřeba, aby povrch byl pevný, bez defektů, čistý a izolovaný proti vlhkosti.

Nanášení samotné stěrky na zeď není nikterak složité a zvládnete ho i svépomocí (zde naleznete článek o aplikaci betonové stěrky).
Finální úprava obnáší nanesení ochranného laku a díky tomu se nemusíte bát, že by mastnota nebo voda vzhled betonové stěrky poškodila. Finální lak se nanáší po zaschnutí stěrky a zajistí nepropustnost mastnoty a vody a tím i snadnou omyvatelnost.

Postup nanášení betonové stěrky

Před samotnou aplikací betonové stěrky je potřeba nejprve povrch očistit od mastnot a nečistot. Jakmile je povrch čistý, naneseme na něj podkladovou penetraci a necháme zaschnout. Doba schnutí je vždy definovaná výrobcem a schnutí je podmíněno teplotou v místnosti. Pohybuje se od 4–12 hodin. Teplota v místnosti by měla být min.+ 5 °C - + 20 °C.

Po vyschnutí penetrace začneme s nanášením betonové stěrky. Nejprve je potřeba ji důkladně promíchat míchadlem, v případě, že je směs příliš hustá, můžeme dolít trochu vody. Tloušťka první vrstvy by se měla pohybovat přibližně mezi 1-2 mm a doba schnutí je 4–24 hodin. Po vyschnutí aplikaci opakujte ve stejné vrstvě a nerovnosti vyhlaďte nerezovou stěrkou nebo benátským hladítkem s kulatými rohy (naleznete na našem e-shopu). Více o tom píšeme v našem článku jak aplikovat betonovou stěrku.

 

 


Betonová stierka (1)


Potřebujete zvýšit odolnost vaší stěrky?

Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou použijte 3 - 4 nátěry finálního laku (naleznete na našem e-shopu). Pro tento případ doporučujeme lak znovu aplikovat podle potřeby každých 6 – 12 měsíců.

Nevíte si rady? Napište nám na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a my vám s realizací rádi poradíme. Zatím si můžete prohlédnout finální vzhled betonové stěrky v interiéru a námi zrealizované projekty.

Vyberte si svou stěrku: