Betonová stěrka do kuchyně

Rekonstruujete kuchyň a přemýšlíte, jaký povrchový materiál použít? Rádi byste sjednotili vzhled vaší kuchyňské linky i jídelny a získali tak jednotný povrch na zdech s industriálním designem?

Betonová stěrka je ideálním povrchovým materiálem pro kuchyně, kuchyňské linky, a to hlavně díky své odolnosti a unikátním vlastnostem. Zjistěte, které to jsou a jak správně aplikovat betonovou stěrku v kuchyňském koutu.

Betonová stěrka ochrání zeď v kuchyni před mastnotou i vodou

Betonová stěrka působí v kuchyni luxusním dojmem. Jedná se o imitaci betonu a její výsledný vzhled můžete ovlivnit různými technikami při nanášení. Při aplikaci betonové stěrky je potřeba, aby povrch byl pevný, bez defektů, čistý a izolovaný proti vlhkosti.

Nanášení samotné stěrky na zeď není nikterak složité a zvládnete ho i svépomocí (zde naleznete článek o aplikaci betonové stěrky).
Finální úprava obnáší nanesení ochranného laku a díky tomu se nemusíte bát, že by mastnota nebo voda vzhled betonové stěrky poškodila. Finální lak se nanáší po zaschnutí stěrky a zajistí nepropustnost mastnoty a vody a tím i snadnou omyvatelnost.

Postup nanášení betonové stěrky

Před samotnou aplikací betonové stěrky je potřeba nejprve povrch očistit od mastnot a nečistot. Jakmile je povrch čistý, naneseme na něj podkladovou penetraci a necháme zaschnout. Doba schnutí je vždy definovaná výrobcem a schnutí je podmíněno teplotou v místnosti. Pohybuje se od 4–12 hodin. Teplota v místnosti by měla být min.+ 5 °C - + 20 °C.

Po vyschnutí penetrace začneme s nanášením betonové stěrky. Nejprve je potřeba ji důkladně promíchat míchadlem, v případě, že je směs příliš hustá, můžeme dolít trochu vody. Tloušťka první vrstvy by se měla pohybovat přibližně mezi 1-2 mm a doba schnutí je 4–24 hodin. Po vyschnutí aplikaci opakujte ve stejné vrstvě a nerovnosti vyhlaďte nerezovou stěrkou nebo benátským hladítkem s kulatými rohy (naleznete na našem e-shopu). Více o tom píšeme v našem článku jak aplikovat betonovou stěrku.

 

 


Betonová stierka (1)


Potřebujete zvýšit odolnost vaší stěrky?

Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou použijte 3 - 4 nátěry finálního laku (naleznete na našem e-shopu). Pro tento případ doporučujeme lak znovu aplikovat podle potřeby každých 6 – 12 měsíců.

Nevíte si rady? Napište nám na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a my vám s realizací rádi poradíme. Zatím si můžete prohlédnout finální vzhled betonové stěrky v interiéru a námi zrealizované projekty.

 


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení