Betonová stěrka do kuchyně

 

Rekonstruujete kuchyň a přemýšlíte, jaký povrchový materiál použít? Rádi byste sjednotili vzhled vaší kuchyňské linky i jídelny a získali tak jednotný povrch na zdech s industriálním designem? 

Betonová stěrka je ideálním povrchovým materiálem pro kuchyně, kuchyňské linky, a to hlavně díky své odolnosti a unikátním vlastnostem. Zjistěte, které to jsou a jak správně aplikovat betonovou stěrku v kuchyňském koutu.

 

Betonová stěrka ochrání zeď v kuchyni před mastnotou i vodou

 

Betonová stěrka působí v kuchyni luxusním dojmem. Jedná se o imitaci betonu a její výsledný vzhled můžete ovlivnit různými technikami při nanášení. Při aplikaci betonové stěrky je potřeba, aby povrch byl pevný, bez defektů, čistý a izolovaný proti vlhkosti. 

Nanášení samotné stěrky na zeď není nikterak složité a zvládnete ho i svépomocí. Finální úprava obnáší nanesení ochranného laku a díky tomu se nemusíte bát, že by mastnota nebo voda vzhled betonové stěrky poškodila. Finální lak se nanáší po zaschnutí a vyhlazení stěrky a zajistí nepropustnost mastnoty a vody.

 

Postup nanášení betonové stěrky

 

Před samotnou aplikací betonové stěrky je potřeba nejprve povrch očistit od mastnot a nečistot. Jakmile je povrch čistý, naneseme na něj podkladovou penetraci a necháme zaschnout. Doba schnutí je vždy definovaná výrobcem a schnutí je podmíněno teplotou v místnosti. Pohybuje se od 4–12 hodin. Teplota v místnosti by měla být min.+ 5 °C - + 20 °C.

Po vyschnutí penetrace začneme s nanášením betonové stěrky. Nejprve je potřeba ji důkladně promíchat míchadlem, v případě, že je směs příliš hustá, můžeme dolít trochu vody. Tloušťka první vrstvy by se měla pohybovat přibližně mezi 1-2 mm a doba schnutí je 24 hodin. Po vyschnutí aplikaci opakujte ve stejné vrstvě a nerovnosti vyhlaďte nerezovou stěrkou nebo benátským hladítkem. Více o tom píšeme v našem článku "jak aplikovat betonovou stěrku".

 

Jak dekorovat betonovou stěrku?

 

Pro dekorování betonové stěrky je nutné si připravit kvalitní nerezové hladítko, ideální je využít hladítko pro štuky se zaoblenými hranami. Podívejte se na techniky nanášení betonové stěrky, kterými upravíte stěrku do finálního vzhledu a vyberte si tu, která vám vyhovuje nejvíce.

Nevíte si rady? Napište nám na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a my vám s realizací rádi poradíme. Zatím si můžete prohlédnout finální vzhled betonové stěrky v interiéru a námi zrealizované projekty.

 

 

Beton Architektoniczny - gotowa realizacja II

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.