Betonová stěrka v exteriéru

Odolnost betonové stěrky v exteriéru

Betonová stěrka je vhodná do exteriéru především kvůli své odolnosti a unikátním vlastnostem. Poradí si s nepříznivými vlivy počasí, jako je déšť, slunce, mráz, ale také proti různým plísním, řasám i mechům. S betonovou stěrkou navodíte minimalistický vzhled a nadčasový design vašeho domu, garáže, chodeb, komínů, krbů a dalších venkovních prostorů.

Kde všude můžeme aplikovat betonovou stěrku v exteriéru?

  • Fasády domů
  • Zídky
  • Komíny
  • Garáže
  • Sokly
  • Krby

Jaký je vhodný podklad pod betonovou stěrku v exteriéru?

Před aplikací betonové stěrky exteriéru je nutné zkontrolovat podklad. Ať už se jedná o fasády domů nebo sokly, podklad by měl být pevný a bez trhlin. Betonovou stěrku lze aplikovat na jakýkoliv savý povrch - součástí balení je podkladová penetrace, vhodná ke zpevnění podkladu a zvýšení jeho mechanické odolnosti. Vhodnými povrchy tedy jsou - jádrová omítka, sádrokarton, štuk, ztracené bednění, starý beton. V případě potřeby vyrovnat a zpevnit podklad, použijte lepidlo a perlink. Menší nerovnosti vyrovnáte betonovou stěrkou.

TIP
V případě staré omítky a prasklin je potřeba nejprve odizolovat podklad proti vlhkosti, například hydroizolací.

Poraďte se sprofesionály

V případě, že si nejste jisti, zdali betonovou stěrku dokážete aplikovat sami, poraďte se s profesionály a napište nám na e-mail barevna@dekorativni-omitka.cz. Prohlédněte si naše již zrealizované projekty a podívejte se, jak luxusně imitace betonu vypadá v interiéru i exteriéru.

Vyberte si z 5 barevných odstínů. Betonovou stěrku vám dodáme připravenou k použití ve 20kg balení společně s penetrací a finálním lakem.

 

Betonová stierka (1)

Ochrana betonové stěrky v koupelně

Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou použijte 3 - 4 nátěry finálního laku. Pro tento případ doporučujeme lak znovu aplikovat podle potřeby každých 6 – 12 měsíců.

Lak je standardně součástí betonové stěrky, přesto však pro vlhká místa a místo kde je možné přijít do styku s vodou, doporučujeme vzít finální lak navíc k dostání na našem eshopu.