Betonová stěrka v exteriéru

Betonová stěrka je vhodná nejen do interiéru, ale díky svým jedinečným vlastnostem ji můžeme použít také v exteriéru. Důležité je správně určit, zdali podkladový materiál je vhodný pro betonovou stěrku či nikoliv a důležitá je také jeho úprava před aplikací (vhodné materiály jsou tzv. savé - jádrová omítka, sádrokarton, štuk, ztracené bednění, starý beton).

 

 

Odolnost betonové stěrky v exteriéru

 

Betonová stěrka je vhodná do exteriéru především kvůli své odolnosti a unikátním vlastnostem. Poradí si s nepříznivými vlivy počasí, jako je déšť, slunce, mráz, ale také proti různým plísním, řasám i mechům. S betonovou stěrkou navodíte minimalistický vzhled a nadčasový design vašeho domu, garáže, chodeb, komínů, krbů a dalších venkovních prostorů.

 

Kde všude můžeme aplikovat betonovou stěrku v exteriéru?

  • Fasády domů
  • Zídky
  • Komíny
  • Garáže
  • Sokly
  • Krby

 

Jaký je vhodný podklad pod betonovou stěrku v exteriéru?

 

Před aplikací betonové stěrky v exteriéru je nutné zkontrolovat podklad. Ať už se jedná o fasády domů nebo sokly, podklad musí být pevný a bez trhlin.  Betonovou stěrku lze aplikovat na jakýkoliv  savý povrch - součástí balení je penetrace, vhodná ke zpevnění  podkladu a zvýšení jeho mechanické odolnosti. Vhodnými povrchy tedy jsou - jádrová omítka, sádrokarton, štuk, ztracené bednění, starý beton.

 

V případě staré omítky a prasklin je potřeba nejprve odizolovat podklad proti vlhkosti, například hydroizolací.

V případě potřeby vyrovnat a zpevnit podklad, provedete to za pomocí lepidla a perlinky nebo při aplikaci betonové stěrky.

 

Poraďte se s profesionály

 

V případě, že si nejste jisti, zdali betonovou stěrku dokážete aplikovat sami, poraďte se s profesionály a napište nám na e-mail barevna@dekorativni-omitka.cz. Prohlédněte si naše již zrealizované projekty a podívejte se, jak luxusně imitace betonu vypadá v interiéru i exteriéru.

Vyberte si z 5 barevných odstínů. Betonovou stěrku vám dodáme připravenou k použití ve 20kg balení společně s penetrací i finálním lakem.


Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou aplikujte 3 - 4 vrstvy finálního laku. V těchto případech nátěr opakujte podle potřeby každých 6 - 12 měsíců pro zachování odolnosti a kvality.

 

Lak je standardně součástí betonové stěrky, přesto však pro vlhká místa a místo kde je možné přijít do styku s vodou, doporučujeme vzít lak navíc (k dostání na našem eshopu).

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.