Betonová stěrka v exteriéru

Odolnost betonové stěrky v exteriéru

Betonová stěrka je vhodná do exteriéru především kvůli své odolnosti a unikátním vlastnostem. Poradí si s nepříznivými vlivy počasí, jako je déšť, slunce, mráz, ale také proti různým plísním, řasám i mechům. S betonovou stěrkou navodíte minimalistický vzhled a nadčasový design vašeho domu, garáže, chodeb, komínů, krbů a dalších venkovních prostorů.

Kde všude můžeme aplikovat betonovou stěrku v exteriéru?

  • Fasády domů
  • Zídky
  • Komíny
  • Garáže
  • Sokly
  • Krby

Jaký je vhodný podklad pod betonovou stěrku v exteriéru?

Před aplikací betonové stěrky exteriéru je nutné zkontrolovat podklad. Ať už se jedná o fasády domů nebo sokly, podklad by měl být pevný a bez trhlin. Betonovou stěrku lze aplikovat na jakýkoliv savý povrch - součástí balení je podkladová penetrace, vhodná ke zpevnění podkladu a zvýšení jeho mechanické odolnosti. Vhodnými povrchy tedy jsou - jádrová omítka, sádrokarton, štuk, ztracené bednění, starý beton. V případě potřeby vyrovnat a zpevnit podklad, použijte lepidlo a perlink. Menší nerovnosti vyrovnáte betonovou stěrkou.

TIP
V případě staré omítky a prasklin je potřeba nejprve odizolovat podklad proti vlhkosti, například hydroizolací.

Poraďte se sprofesionály

V případě, že si nejste jisti, zdali betonovou stěrku dokážete aplikovat sami, poraďte se s profesionály a napište nám na e-mail barevna@dekorativni-omitka.cz. Prohlédněte si naše již zrealizované projekty a podívejte se, jak luxusně imitace betonu vypadá v interiéru i exteriéru.

Vyberte si z 5 barevných odstínů. Betonovou stěrku vám dodáme připravenou k použití ve 20kg balení společně s penetrací a finálním lakem.

 

Betonová stierka (1)

Ochrana betonové stěrky v koupelně

Při použití betonové stěrky v prostorech se zvýšeným výskytem vlhkosti nebo při styku s vodou použijte 3 - 4 nátěry finálního laku. Pro tento případ doporučujeme lak znovu aplikovat podle potřeby každých 6 – 12 měsíců.

Lak je standardně součástí betonové stěrky, přesto však pro vlhká místa a místo kde je možné přijít do styku s vodou, doporučujeme vzít finální lak navíc k dostání na našem eshopu.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení