Kam aplikovat betonovou stěrku a jak očistit plochu před aplikací

Chystáte se na úpravu interiéru či exteriéru a přemýšlíte nad využitím betonové stěrky? Poradíme vám, na jaké povrchy ji můžete aplikovat, jak očistit plochu pod betonovou stěrkou před finální aplikací a kde všude betonovou stěrku můžete využít.

Jak očistit plochu pod betonovou stěrkou

Betonová stěrka na zeď či podlahu je velmi oblíbenou metodou, která dodá vašemu interiéru i exteriéru minimalistický a industriální nádech. Před jejím nanášením je důležité vědět, jak očistit plochu pod betonovou stěrkou a vytvořit tak vhodný podklad. Ať už aplikujete stěrku na beton, sádrokarton či jiný podkladový materiál, je potřeba ho očistit od nečistot a mastnoty a nechat důkladně vyschnout.

Jakmile je podklad suchý, doporučujeme štětcem nanést podkladovou penetraci a nechat min. 2 hod vyschnout. Jakmile je podklad připraven, můžete se pustit do nanášení betonové stěrky. Nanášíte betonovou stěrku svépomocí? Nenecháme vás v tom samotné, v článku Jak aplikovat betonovou stěrku najdete možnosti dekorování, techniky a další užitečné informace.

Betonová stierka (1)

Aplikace betonové stěrky v exteriéru i v interiéru

Betonová stěrka je vhodná pro úpravu povrchových ploch v exteriéru i interiéru. Využití má opravdu široké díky její odolnosti a unikátním vlastnostem. Proto je ideální jako povrchový materiál v exteriéru, a to například na fasády domů, zídky, komíny, garáže i sokly. Detailní informace jsme pro vás připravili v článku betonová stěrka v exteriéru, kde zjistíte například na jaké povrchy je možné betonovou stěrku využít a jak s ní pracovat.

Své využití má také v interiéru. Skvěle se hodí betonová stěrka do kuchyně. Díky svým vlastnostem ochrání kuchyni před mastnotou a snadno se udržuje. V případě, že přemýšlíte o využití betonové stěrky do koupelny, pak doporučujeme použít po aplikaci stěrky 3-4 nátěry finálního laku. Zvýšíte tak životnost a funkčnost materiálu.