Kam aplikovat betonovou stěrku a jak očistit plochu před aplikací

Chystáte se na úpravu interiéru či exteriéru a přemýšlíte nad využitím betonové stěrky? Poradíme vám, na jaké povrchy ji můžete aplikovat, jak očistit plochu pod betonovou stěrkou před finální aplikací a kde všude betonovou stěrku můžete využít.

Jak očistit plochu pod betonovou stěrkou

Betonová stěrka na zeď či podlahu je velmi oblíbenou metodou, která dodá vašemu interiéru i exteriéru minimalistický a industriální nádech. Před jejím nanášením je důležité vědět, jak očistit plochu pod betonovou stěrkou a vytvořit tak vhodný podklad. Ať už aplikujete stěrku na beton, sádrokarton či jiný podkladový materiál, je potřeba ho očistit od nečistot a mastnoty a nechat důkladně vyschnout.

Jakmile je podklad suchý, doporučujeme štětcem nanést podkladovou penetraci a nechat min. 2 hod vyschnout. Jakmile je podklad připraven, můžete se pustit do nanášení betonové stěrky. Nanášíte betonovou stěrku svépomocí? Nenecháme vás v tom samotné, v článku Jak aplikovat betonovou stěrku najdete možnosti dekorování, techniky a další užitečné informace.

Betonová stierka (1)

Aplikace betonové stěrky v exteriéru i v interiéru

Betonová stěrka je vhodná pro úpravu povrchových ploch v exteriéru i interiéru. Využití má opravdu široké díky její odolnosti a unikátním vlastnostem. Proto je ideální jako povrchový materiál v exteriéru, a to například na fasády domů, zídky, komíny, garáže i sokly. Detailní informace jsme pro vás připravili v článku betonová stěrka v exteriéru, kde zjistíte například na jaké povrchy je možné betonovou stěrku využít a jak s ní pracovat.

Své využití má také v interiéru. Skvěle se hodí betonová stěrka do kuchyně. Díky svým vlastnostem ochrání kuchyni před mastnotou a snadno se udržuje. V případě, že přemýšlíte o využití betonové stěrky do koupelny, pak doporučujeme použít po aplikaci stěrky 3-4 nátěry finálního laku. Zvýšíte tak životnost a funkčnost materiálu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení