Ottocento v interiéru

Dekorativní omítka OTTOCENTO v interiéru

Samet byl vždy symbolem bohatství a úspěchu. Používal se k šití oděvů, povrchové úpravě nábytku a stěn. I dnes však o vkusu a úspěchu člověka dnes vypovídá interiér jeho kanceláře či bytu.
Před nákupem nábytku je nutné dát do pořádku stěny, strop a podlahu. Stěny lze dokončit dekorativním nátěrem se sametovým efektem. OTTOCENTO na první pohled vypadá, jako by byla místnost pokryta drahou sametovou látkou.

OTTOCENTO je ideální pro zdobení luxusních interiérů kde zaujme svým aristokratickým vzhledem. Lehké třpytění prohřeje a zútulní místnost, aniž by zatěžovalo interiér nepříjemný rušením. Díky částečkám perleti ve složení OTTOCENTO světlo klouže po stěnách a ty se jemně třpytí. I přesto, že je povrch s dekorativním nátěrem omyvatelný, doporučuje se používat v místnostech s normální vlhkostí - ložnice, obývací pokoje, dětské pokoje, kanceláře, chodby a kanceláře.

Omítka OTTOCENTO by neměla být aplikována v kuchyních, koupelnách, bazénech a jiných prostorách s vysokou zátěží nebo s vysokou vlhkostí. Pravidelné vystavování se vodě může vést k předčasnému opotřebení. Pro OTTOCENTO nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.

Možnost výběru barvy OTTOCENTO a velikosti místnosti

Odstín omítky můžete změnit přidáním barevného pigmentu FARBEX do OTTOCENTO. Čím více barvy do dekorativní omítky OTTOCENTO přidáte, tím sytější bude výsledná barva, doporučujeme však přidat maximálně 10% pigmentového koncentrátu, aby se vlastnosti OTTOCENTO neztratily.

Díky rozmanitosti odstínů můžete realizovat jakékoli představy týkající se dekorace stěn a stropů. Tmavé odstíny je vhodné použít ve velkých místnostech. Pomůžete tak vizuálně zmenšit prostor. Pro malé místnosti s nízkými stropy doporučujeme zvolit dekorativní nátěry ve světlých barvách. Pro ložnice se volí klidné, krémové, béžové nebo tmavě červené tóny. Pro obývací pokoje - jasnější, například modré nebo zelené barvy. K dekoraci kanceláří se hodí světle béžová nebo slonovinováá kost. Pokud se bojíte experimentovat, použití základních pastelových tónů bude vždy výhodnou možností: béžová, broskvová, růžová, modrá, šedá.

Možnosti designu v různých místnostech

Dekorativní omítka se sametovým efektem OTTOCENTO se používá v různých interiérech. Nejlépe se bude hodit do barokního, empírového a anglického klasického stylu. Bude vypadat dobře v prostorách ve stylu art deco, loft, atd.

Chodba

OTTOCENTO vypadá dobře v interiérech chodeb. Doporučujeme zvolit podobná provedení pro sousední místnosti. Může to být obecné barevné řešení nebo stejný obklad stěn. Zajímavou technikou pro takové případy je modulární obraz, jehož fragmenty jsou umístěny na sousedních stěnách v různých místnostech.

Pokud vás už trochu nudí jednotvárnost barvy, pak lze OTTOCENTO aplikovat ve střídavých pruzích a měnit tak barvu. Využijte například modrou a tuto barvu zkombinujte s malým modrým otomanem u vchodových dveří nebo s modrou pohovkou v obývacím pokoji.

V obývacím pokoji

Jelikož v místnosti nedochází ke změnám teploty a vlhkosti je zde omítka OTTOCENTO dobrou volbou. Některá omezení mohou vzniknout pouze z důvodu velikosti místnosti a jejího osvětlení. Syté a jasné barvy se nedoporučují do malých obývacích pokojů, jinak budou vypadat ještě menší. Takové odstíny jsou dobré pro design prostorných pokojů s vysokými stropy.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659078448.jpg

V ložnici

OTTOCENTO vypadá jako samet, hedvábí nebo žakár a dokonale tak zapadne do interiéru ložnice s velkou postelí. Při výběru barvy OTTOCENTO je třeba mít na paměti, že velmi tmavé odstíny potlačují nervový systém, brání plné relaxaci a obnově energie.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659078577.jpg

V kuchyni a jídelně

Poklesy teploty a vysoká vlhkost jsou v kuchyni běžné, proto by se zde OTTOCENTO nemělo používat. Určitě vydrží několik intenzivních čištění, ale pak bude muset omítka opravena či obnovena. Proto je tato dekorativní omítka na fotografii v interiéru kuchyně nejčastěji mimo pracovní prostor.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659079131.jpg

V jídelně je však omítka OTTOCENTO ideální řešení. Při stolování se můžete kochat sametovým povrchem stěn a nemusíte se bát, že pára a kapky tuku po uvaření dopadnou na dekorativní omítku a znehodnotí ji.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659079195.jpg

OTTOCENTO nebo tapeta?

Abychom shrnuli, co bylo řečeno, tapety vnášejí do interiéru tradici (potisky, vzory, fotoobrazy na stěny). Dekorativní nátěr OTTOCENTO působí z hlediska dekorování prostoru atraktivněji a moderněji, osvěží interiér a umožňuje vytvářet jedinečné barevné kombinace a exkluzivitu dekoru, narušující obvyklé vzory.