Co je to Ottocento?

OTTOCENTO je dekorativní omítka se sametovým efektem, která vytváří nádherné designové stěny zakončených sametovým nebo velurovým efektem. Rád bych zdůraznil, že OTTOCENTO není barva ani omítka. Tento dekorativní povrch se nazývá „mokré hedvábí“, „sklizené hedvábí“ nebo „čínské hedvábí“.

A to z dobrého důvodu, protože myšlenka měkké nástěnné dekorace sahá až do starověké Číny. Stěny císařských paláců byly pokryty výhradně látkou pomalovanou rajskými ptáky a barevnými květinami. V té době to bylo znamením bohatství a postavení, takže tuto možnost dekorace si mohli dovolit pouze nejvyšší postavení.

Dnes je zdobení stěn sametem opět v módě, ale technika je mnohem sofistikovanější. OTTOCENTO vizuálně zcela imituje přírodní tkaninu a je vhodná se pro všechny moderní stavební a designové trendy. Efekty OTTOCENTO, vytvořené mistrem, dodají místnosti pohodlí a také neotřelý a luxusní vzhled, který signalizuje dobrý vkus jejích obyvatel. Stěna zdobená OTTOCENTO bude mít perleťovou záři díky odrazu světla v různých úhlech.

Výhody OTTOCENTO jako povrchové úpravy stěn:

  • Všestrannost: lze použít na stěny, stropy a dokonce i některé interiérové předměty.
  • Při práci nevzniká nepříjemný zápach a po vysušení se neuvolňují toxické látky.
  • Trvanlivost. Vydrží více než 10 let beze změny původního vzhledu.
  • Široká barevná škála.
  • Malá spotřeba materiálu.
  • Paropropustnost.
  • Exkluzivita a velkolepý vzhled finálního nátěru.
  • V závislosti na použitém nástroji se také získají různé efekty.

Nevýhody OTTOCENTO jako povrchové úpravy stěn:

  • Je vyžadovaná celistvost kvalita podkladového povrchu před aplikací.
  • Nevhodné do prostor s vysokou vlhkostí.

Oblast použití

Dekorativní nátěr OTTOCENTO je vhodný do moderních i klasických interiérů, jako je baroko, rokoko, empír a další. Jeho sametový povrch, který je také podobný hedvábí nebo veluru, je dosažen změnou úhlu odrazu od jakéhokoli typu osvětlení. OTTOCENTOjiskřivý perleťový odstín s úlomky stříbrných a zlatých granulí.OTTOCENTO je podle svých fyzikálních a chemických vlastností paropropustný a odolný dekorativní materiál. Pracovní proces nevyžaduje použití speciálních ochranných prostředků. Dekorativní nátěr se používá při výzdobě interiérů místností se normální vlhkostí. Nejlépe se hodí do kanceláří, obývacích pokojů, ložnic, dětských pokojů a chodeb.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659011555.jpg

Stěny, stropy, sloupy v pokojích a ložnicích soukromých domů, chat, městských bytů, kancelářských prostor a pracovních studií jsou zdobeny tímto typem dekorace. Vizuální efekty dekorativního nátěru OTTOCENTO se hodí do každého interiéru, který stylizuje jak modernu, tak minulá staletí. V závislosti na zvoleném stylu a barvě je možné vizualizovat různé povrchy, od měkké látky až po metalické obrázky třpytící se perletí.Neexistuje univerzální technika pro nanášení dekorativního nátěru OTTOCENTO, a proto je každá aplikace originální. DPo úplném zaschnutí lze dekorativní nátěr OTTOCENTO čistit vlhkou houbou a veškeré nečistoty tak snadno odstranit.

Při čištění se nedoporučuje používat abrazivní prostředky nebo přípravky obsahující chlorovaná rozpouštědla.

Technika aplikace OTTOCENTO

Pro dekorativní nátěr OTTOCENTO jsou stěny připraveny jako pro malování. Vzhledem k tomu, že vrstva OTTOCENTO je velmi tenká, budou patrné nejmenší vady podkladu. Je nutné vyčistit povrch starého dokončovacího materiálu, dokonale jej vyrovnat, zatmelit trhliny, srazit výčnělky.Natřete povrch penetračním základním nátěrem 1:10 TM Maxima.
Po zaschnutí (méně než 2 hodiny) naneste základní vrstvu. K tomu se používá speciální základní barva, Základní nátěr s křemenným plnivem Quartz Primer nebo základní nátěr Silk Touch 3. Základní vrstva se tónuje o jeden až dva tóny světlejší než konečná barva OTTOCENTO nebo se základní nátěr nechává bílý. Při práci se používá velurový válec. Po 1-2 hodinách, kdy barva zaschne, přistoupíme k aplikaci OTTOCENTO. Dekorativní nátěr je barven pomocí pigmentového koncentrátu FARBEX. Pomocí kovového hladítka a špachtle se OTTOCENTO nanese na ošetřovaný povrch v rovnoměrné tenké vrstvě. Pokud je plocha velká, rozdělte stěnu na části o velikosti 1-2 m², přičemž okraje nechte “roztrhané”. Po 24 hodinách, po úplném zaschnutí první vrstvy, se aplikuje druhá vrstva.Při nanášení druhé vrstvy dekorativního nátěru pomocí různých technik můžete získat různé efekty:

Dekorativní efekty dekorativní omítky OTTOCENTO

Antico

OTTOCENTO nanášejte ocelovým hladítkem po celé ploše velkými tahy, střídejte směr pohybu hladítka.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012260.jpg

Osmičky

OTTOCENTO nanášejteocelovým hladítkem po celé ploše. Po mokrém dekorativním nátěru přejděte plastovým nebo kovovým hladítkem a tvořte “osmičkový vzor”.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012334.jpg

Hedvábné nitě

Díky technice Hedvábné nitě OTTOCENTO, se po celé ploše získá reliéfní povlak s dlouhými a tenkými pruhy.Pro práci budete potřebovat zdobící štětec.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012435.jpg

Vertikální/diagonální

OTTOCENTO nanášejte tahy ve svislých nebo diagonálních směrech kovovým hladítkem, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012519.jpg

Barvení OTTOCENTO

OTTOCENTO se snadno barví, dodává požadovaný tón a barvu. OTTOCENTO doporučujeme barvit ručně pomocí pigmentového koncentrátu Farbex Color. To lze provést i doma. Dekorativní nátěr je nutné pečlivě promíchat s barvou, aby se získala jednotnost.Čím více barvy do OTTOCENTO přidáte, tím sytější bude barva, doporučujeme však přidat maximálně 10% pigmentového koncentrátu, aby se vlastnosti OTTOCENTO neztratily.