Jak opravit marmolit

K poškození marmolitu může dojít při nedodržení doporučených vhodných podmínek při aplikaci nebo jednoduše opotřebením marmolitu. Bohužel některé chyby při nanášení se projeví někdy až po letech, jiné poznáte už druhý den. Pojďme se podívat na konkrétní typy poškození, jak je opravit a kdy je potřeba přikročit k odstranění marmolitu.

Nedodržení požadavků na prostředí při aplikaci se nevyplácí

Aplikace marmolitu se doporučuje při teplotě +5 °C až +25° C. V případě, že nejsou dodrženy podmínky pro nanášení marmolitu a je aplikován za deště nebo při vysoké vlhkosti, časem může dojít k jeho poškození.

Typy poškození marmolitu a jak na jejich opravu

  • Získá po vyschnutí kalný nádech — stačí počkat na vhodné venkovní podmínky pro aplikaci marmolitu a přetřít kalnou vrstvu novou vrstvou marmolitu.
  • Začíná se odlupovat — v tomto případě úpravy budou těžší a pravděpodobně se nevyhnete sundání marmolitu a celkové renovaci. V případě, že se odlupuje, jen na malých částech, je pravděpodobné že se časem poškození bude rozšiřovat.

Zjistěte, jak správně aplikovat marmolit a předejděte nepříjemnostem do budoucna. Máte jiné dotazy a nenašli jste odpověď? Napište nám a e-mail barevna@dekorativni-omitka.cz.