Jak využít marmolit na zahradě a kolem domu

Marmolit dokáže dodat zahradě i okolí domu pěknou atmosféru. Ať už přemýšlíte o novém zahradním chodníku nebo úpravě terasy, s marmolitem rozhodně chybu neuděláte. Jaké jsou jeho vlastnosti, kde všude je možné na zahradě marmolit využít a jak postupovat, se dozvíte v článku.

Marmolit a jeho využití na zahradě

Marmolit je funkční řešení nejen pro interiér, ale také pro exteriér. Jedná se o dekorativní omítku, jejíž vlastnosti jsou ideální pro nejrůznější povrchové úpravy. 

Vlastnosti marmolitu

  • Vysoká mechanická odolnost
  • Vodoodpudivost
  • Odolnost proti vlhkosti a povětrnostním podmínkám
  • Barevná stálost
  • Obsahuje fungicidy omezující růst hub, plísní a řas

Elegantní i praktický, to je marmolit. Dělí se podle zrnitosti (velikosti kamínků) na 3 typy – jemnozrnný a střednězrnný a hrubozrnný. Výběr konkrétního typu pak závisí na tom, jaký povrch s ním budete upravovat. 

Zahradní chodník

Využití marmolitu pro zahradní chodníky je vhodné řešení v případě, že vyberete správnou variantu – zrnitost marmolitu. Vzhledem k tomu, že se jedná o pochozí plochu, která bude vystavována většímu zatížení, je vhodnější vybrat jemnozrnný marmolit, u kterého není riziko odlamování větších částí. Samotná aplikace marmolitu je snadná a zvládnete ji i svépomocí. V článku, „Jak připravit a nanášet marmolit“ najdete všechny potřebné informace, jak při aplikaci marmolitu postupovat. 

Marmolit k bazénu

Také k bazénu je vhodné využít marmolit a vytvořit tak ideální místo pro letní odpočinek a relax. Marmolit má obrovskou výhodu v tom, že je bezespárový. Díky tomu vám odpadne potřeba čištění a spár a vytrhávání plevele, který se ve spárách u bazénu často tvoří. Navíc marmolit odolá i chemicky ošetřené rozstřikované bazénové vodě, mrazu i povětrnostním vlivům. Jaký typ marmolitu a barva je vhodná k bazénu i jak postupovat jsme pro vás připravili v článku „Marmolit dodá vašemu bazénu dokonalý vzhled“.

Marmolit na terasu

Ani na terase s marmolitem neuděláte chybu. Materiály jako je beton a dřevo jsou nejčastěji využívány pro úpravy teras, nicméně jejich životnost je omezená a péče o ně náročná. Marmolit se nabízí hned v několika barevných odstínech a ať už si vyberete jednobarevný nebo vícebarevný marmolit, rozhodně budete mít z čeho vybírat. Pokud chcete získat hladší strukturu marmolitu, uvítáte určitě i možnost zabroušení marmolitu po ztvrdnutí. Což u jiných povrchových materiálů může být problém. Další informace k aplikaci najdete v článku „Marmolit na terasu.“

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení