Vhodný podklad pod marmolit

Vybrali jste si marmolit ať už do interiéru či exteriéru? Pak je potřeba dodržovat podmínky pro nanášení marmolitu tak, aby výsledek dopadl dle vašich představ. Především je důležité vědět, jak správně připravit a upravit podklad pod marmolit.

V tomto článku zjistíte, jaký je vhodný podklad pod marmolit a za jakých podmínek můžeme začít marmolit aplikovat na zdi a kdy nikoliv.

Jaký je vhodný podklad pod marmolit?

Marmolit – dekorativní omítku je možné pokládat téměř na jakýkoliv povrch. Mluvíme tak o betonu, klasických omítkách, vápencovo-cementových omítkách či sádrokartonových deskách. Můžete také vyrovnat podklad vyrovnávací maltou.

Podklad musí být rovný, suchý, bezprašný a pevný. Tedy nesmí se drolit a je nutné také zkontrolovat trhliny na zdech, které by mohly mít negativní vliv na finální vzhled dekorativní omítky. Dalším kritériem je savost podkladu a použití penetrace před nanášením omítky pro delší životnost marmolitu.

Za jakých podmínek je vhodné nanášet marmolit

Pouze čistý, vyrovnaný a penetrovaný podklad ovšem pro dokonalý finální vzhled omítky nestačí. Při nanášení je důležité vědět za jakých podmínek můžeme začít s nanášením marmolitu.

marmolit

Teplota podkladu a vliv počasí

Teplota podkladu by neměla klesnout pod +5 °C. Nízké teploty, déšť a vlhkost mohou omítku poškodit. Také slunečné a horké dny nejsou vhodné pro nanášení marmolitu. Teplota nad 25 °C může způsobit zrychlené zasychání a negativně ovlivnit napojování.

Jak spočítat spotřebu a jak připravit marmolit k nanášení?

Nevíte kolik marmolitu budete potřebovat? Počítejte s námi. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod jak si spotřebu marmolitu spočítat. Marmolit vám dodáme již připravený k okamžitému použití ― vybírat můžete z velké škály barev. V našem e-shopu najdete také pomůcky pro nanášení marmolitu, jako je penetrace či další příslušenství (hladítko, míchadlo), které vám usnadní práci s marmolitem.

V případě dalších dotazů, které jsme vám v tomto článku nezodpověděli, navštivte náš blog o marmolitu, kde zjistíte, na co je marmolit vhodný, kde ho používat a kde se nedoporučuje a mnoho dalšího. V případě dotazů jsme vám také k dispozici na e-mailu: barevna@dekorativni-omitka.cz.