Marmolit v interiéru - jak a kam ho použít?

Moderní a praktické bydlení díky marmolitu do interiéru

Nebaví vás obyčejné druhy povrchů a nebo hledáte netradiční alternativu do interiéru? Pak sáhněte po marmolitu – dekorativnímu materiálu, který je tvořen z malých přírodních kamínků a pojivové hmoty (průhledné přírodní pryskyřice). Kamínky jsou různé velikosti a je jen na vás, jestli využijete mallé kamínky pro decentní prvek interiérové omítky nebo střední pro výraznější prvek. Marmolit do interiéru může být skvělým designovým řešením například pro vaši kuchyň,pracovní desku ale i schodiště nebo chodbu. Více o tom, co je to marmolit naleznete zde.

Výhody marmolitu v interiéru

Mezi nejdůležitější vlastnosti marmolitu patří jeho odolnost proti nečistotám a voděodolnost. Díky povrchu omítky je možno marmolit využít velmi dobře nejen na sloupy, schody, bazény, ale také najde uplatnění např. v kuchyni (za sporákem, mixérem), díky jeho vysoké odolnosti proti poškození (už žádná zničená podlaha od dětí nebo zvířat).

Další jeho předností je udržení a stálost barev (vyblednutí od slunce zde nemá šanci). Když si k těmto výhodám přidáte i snadnou aplikaci (nanášení zvládnete i s dětmi - je to velká zábava. Pomocí lepicí pásky si připravte zajímavé vzory, představivosti se meze nekladou) a velký výběr barevných odstínů a kombinací, není co řešit.

U aplikace si dejte pozor na čistotu plochy, na kterou marmolit nanášíte (povrch by měl být suchý a bez nečistot). Vedle čistoty podkladu stačí jen marmolitovou směs dobře promíchat a nic vám nebrání v jejím nanesení. Více o tom, jak připravit a nanášet marmolit naleznete zde.

Vybírejte z mnoha barevných odstínů a kombinací

Marmolit nabízíme v řadě odstínů a barevných kombinacích (od bílé pro designové kuchyně až po cihlové do zajímavých koupelen) . Může mít nejen žlutou, modrou nebo oranžovou barvu, ale najdete i další různé barevné kombinace např. hnědá s bílou, která se hodí jako doplněk přírodních míst nebo kombinace modré a bílé barvy které využijete v dětském chlapeckém pokoji.

marmolit

Marmolit do interiéru jako řešení za vaši kuchyňskou linku

Marmolit se skvěle hodí za kuchyňskou linku, kde působí svěžím moderním designem. Hlavní výhodou je jeho praktičnost. Prostor za kuchyňskou linkou je často namáhán stříkajícím olejem, omáčkami a dalšími nečistotami. Marmolit snadno omyjete a nemusíte se bát usazení neodstranitelných nečistot jako v případě klasického nátěru.

Ušetřete čas umýváním a dopřejte svým zdem kvalitní omítku

Chcete dodat vašim chodbám nový nádech a ušetřit čas s čistěním a častým malováním prostoru kolem botníku nebo kuchyňského mixéru?

Marmolit do interiéru se hodí stejně jako na venkovní prostory. Dekorativní omítka z marmolitu dodá vaší chodbě praktičnost. Marmolit se hodí nanést také kolem vypínačů, zásuvek nebo kolem míst kde se často pohybuje pes. V případě, že hledáte kvalitní inovaci pro vaše bydlení, vyzkoušejte dekorativní marmolitovou omítku a přesvědčte se sami.

Jste rozhodnutí pro marmolit, ale nevíte, která barva bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám? Připravili jsme pro vás vzorky na vyzkoušení. Pokud si nejste jistí, kolik marmolitu si objednat, podívejte se na náš test spotřeby. Samotný marmolit již máte a chcete s ním začít pracovat? S naším návodem je to opravdu snadné! Namíchaný a připravený marmolit koupíte zde.

V případě dotazů zavolejte na +420 605 333 955 nebo napište na barevna@dekorativni-omitka.cz a se vším vám poradíme.