Marmolit do koupelny

Proč zvolit marmolit do koupelny?

Každý den začíná i končí v koupelně, a proto je nutné, aby kvalita jejího provedení byla perfektní. Rozhodli jste se změnit design vaší koupelny nebo ji rekonstruujete a hledáte dekorativní omítku, která bude odolná proti vlhkosti a zároveň bude dokonale vyhovovat vašemu stylu?

Marmolit je do koupelny ideální volba. Nabízí moderní a praktické řešení vaší koupelny na dlouhá léta.

Často se setkáváme s dotazem, zda je marmolit vhodný do koupelny. Odpověď zní ano.

Díky jeho vodoodpudivosti a nenasákavosti je marmolit ideální nejen do interiéru, ale i exteriéru (marmolit na schody, marmolit na terasy).
Díky jeho vlastnostem máte záruku, že vlhkost neoblibní vámi zvolený barevný vzhled ani kvalitu omítky.

Dále se marmolit vyznačuje svou vysokou mechanickou odolností a snadnou údržbou. S úklidem tak budete mít minimum práce. Jemné povrchové nečistoty jednoduše očistíte navlhčeným hadříkem nebo smyjete vodou. V koupelně je vhodné použít bezbarvý lak, který kvalitu koupelnového marmolitu ještě zvýší.

Lze marmolit použít i na umakart?

Ve starších bytech se můžeme stále ještě v koupelnách a v kuchyních setkat s umakartem. Doporučujeme ho vybourat a postavit kvalitní zdi. V případě, že nechcete bourat a přemýšlíte nad umístěním marmolitu do koupelny na umakart, pak je velmi důležité připravit si správně povrch a důkladně ho napenetrovat (doporučujeme použít naší penetraci) .

marmolit

Co je potřeba vědět než začneme s nanášením marmolitu ?

Povrch pod marmolitem musí být suchý, očištěný od nečistot a vyrovnaný (například maltou). Zkontrolujte také, že povrch nemá žádné trhliny a nerovnosti. Dalším krokem je penetrace podkladu (penetraci naleznete zde).
Po ztvrdnutí a zaschnutí marmolitu doporučujeme povrch přetřít voděodolným bezbarvým lakem který zvýší odolnost marmolitu v koupelně a zamezí prosakování vlhkosti.

TIP: Zjistěte, jak správně připravit a nanášet marmolit a na které povrchy je vhodný.

Druhy a barvy marmolitu

  • jemnězrnný a střednězrnný (variantu si vybíráte přímo u produktu)
  • jednobarevný marmolit(skládá se z jedné barvy kamínků)
  • vícebarevný marmolit (skládá se z více barevných kamínků)

Kvalita marmolitu je měřena podle množství přidaných plastových příměsí. Ty pak snižují také cenu marmolitu ― v našem marmolitu však žádné plastové příměsi nenaleznete.

Spočítejte si, kolik marmolitu budete potřebovat pro vaši koupelnu. Pokud již mármolit máte nebo jste pro něj rozhodnuti, přečtěte si článek, jak marmolit aplikovat.

Namíchaný a připravený marmolit koupíte zde.