Marmolit na sokl domu

Každý majitel rodinného domu si zakládá na dokonalém vzhledu svého bydlení do posledního detailu, a to nejen při úpravě interiéru. Mezi venkovní úpravy patří také pěkně omítnutý sokl domu, který může svým neupraveným vzhledem ovlivnit celkový dojem domu nepěkným způsobem.

Úprava soklu ovšem není složitá, a dokonce ani finančně náročná. Vyzkoušejte marmolit – dekorativní omítku. Poradíme vám, jak na to.

Ochranný a izolační význam soklu

Sokl nemá pouze estetický význam, ale především ochranný a izolační. Správně upravený sokl u domu je důležitý, a to především z hlediska zateplení domu. V případě, že sokl není správně upraven, pak počítejte s tím, že se to velmi brzy a negativně projeví v podobě vlhkosti a průniku vody do domu, ale také začnou problémy se zateplením a únikem

Kdy začít upravovat sokl domu?

Většinou se sokl domu upravuje při opravě či rekonstrukci fasády, ale především tehdy, když neplní izolační a ochranou funkci. Nejprve je potřeba provést hydroizolaci a tepelnou izolaci a hned poté si vybrat, čím sokl obložit.

Na výběr je hned několik materiálů, nicméně pokud hledáte opravdu funkční i vzhledově příjemné řešení, vyzkoušejte marmolit.

marmolit

Vlastnosti a vzhled marmolitu

Ideálním řešením pro obložení soklu domu je marmolit – dekorativní omítka, která působí vzhledově jako kámen a vyrábí se z přírodního mramoru.

Vlastnosti marmolitu jsou ideální pro obklad soklu. Jedná se o mechanicky odolný materiál, který je vysoce odolný proti přírodním vlivům, jako je déšť, prudké působení slunečních paprsků, vlhkost a stálobarevnost. Dále odpuzuje vodu, je snadno omyvatelný a vydrží vám dlouhá léta - klidně i 20 let.

Příprava a nanášení marmolitu

Zjistěte také, jak na přípravu a nanášení marmolitu a podívejte se na naše projekty, které jsme již realizovali u zákazníků. V našem e-shopu si můžete vybrat z jednobarevného marmolitu i vícebarevného marmolitu nebo si objednejte vzorník . Nejste si jisti? Se vším vám rádi pomůžeme.

Napište nám na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a my se vám obratem ozveme.