Čím obložit komín? Vyzkoušejte marmolit.

Pro správné fungování topného systému je potřeba udržovat komín ve správném a funkčním stavu. Vzhledem k tomu, že komín je zatěžován téměř neustále a denně, je nutné, aby měl nejen pěkný vzhled, ale také byl každoročně zkontrolován kominíkem. Pokud hledáte estetické a funkční řešení pro váš komín, vyzkoušejte marmolit na komín.

Marmolit na komín, sokl nebo sloup

Co je to marmolit? Jedná se o přírodní agregát, který je vhodný nejen na komíny, ale je také doporučován na sokly, sloupy nebo na terasu. Ovšem využít jej můžete i v interiéru (kuchyně, koupelny). Realizace marmolitu vypadá luxusně a neotřele.

Marmolit určený pro komíny je stále oblíbenější, ať už se jedná o standardní komín nebo systémový komín. Jeho vzhled působí minimalisticky a industriálně. Zároveň díky jeho vlastnostem, estetickému vzhledu, životnosti a snadné údržbě jeho oblíbenost stále stoupá. Marmolit je vysoce odolný vůči mrazu a dalším nepříznivým podmínkám počasí.

Příprava a nanášení marmolitu na komín

Pro přípravu a nanášení marmolitu je nutností dodržovat určitá pravidla. Nedoporučujeme nanášet marmolit ve dnech, kdy je vlhko, prší nebo mrzne. Nepříznivé podmínky mohou mít vliv na finální vzhled marmolitu a stálost jeho barevného odstínu.

Dále je velmi důležité zkontrolovat podklad, na který budeme marmolit nanášet. Pokud nechcete udělat chybu, přečtěte si celý návod na přípravu a nanášení marmolitu.

marmolit

Nejste si jisti spotřebou marmolitu?

Vybrali jste si marmolit na komín a nevíte kolik ho spotřebujete? Máme pro vás připraven test spotřeby marmolitu, kde si jednoduše vámi požadované množství spočítáte. V případě, že si nejste jisti barevným odstínem, není nic jednoduššího než si objednat vzorník marmolitu. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. Napište nám na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a získejte množstevní slevy nebo výhodné ceny pro pravidelné odběratele.