Benátský štuk v interiéru

Benátský štuk v interiéru

Benátský štuk má “jemnou” texturu a poskytuje něžný a elegantní vzhled každému prostor. Už jste někdy viděli hru barev na mramorových nebo žulových površích? A co ušlechtilý onyx nebo jaspis? Věřte, že takový povrch je mnohem krásnější než obyčejné tapety, jelikož jeho součástí je italský šarm, luxus a vysoká míra estetiky.

Benátský štuk je určen pro interiérový design různých stylů a je pozoruhodný svou nepřekonatelnou praktičností. Povrch je příjemný na dotek a odolá drobnému mechanickému poškození.

Nejdůležitější je rozhodnout se pro barvu výylednou barvu a texturu, která zdůrazní hlavní styl designu.

Benátský štuk umožňuje dosáhnout mnoha barevných a uměleckých kompozic a stupňů lesku povrchu od polomatného až po vysoce lesklý v závislosti na tónování, způsobu aplikace a dalších úprav.

Styly benátského štuku?

Originální a kreativní pohled na design je v dnešní době trendy. Přiznejte si, že je velmi příjemné vracet se domů, kde cítíte teplo, pohodu, klid a krásu. Nabízíme vám několik možností stylu, který můžete vytvořit s benátským štukem:

  • Klasický styl. Vytvořením klasického stylu můžete získat harmonii v interiéru a zároveň znázornit luxus. V tomto případě se štuk nanáší většinou v jednom barevném tónu nebo s mírnými efekty.
  • Retro styl. Moderní technologie, které se používají pro výrobu benátského štuku, umožňují vytvořit retro tyl. Efekt craquelure se stává základní součástí interiéru.
  • Baroko. Toto stylingové rozhodnutí je perfektní pro lidi s vysokými nároky, jako jsou podnikatelé nebo politici. Královský styl nespočívá pouze ve vytvoření interiéru renesance, ale také v pochopení harmonie jednotlivých prvků a kombinování dekorativního umění v jednom prostoru.

Pro použití benátského štuku světlých odstínů je ideální pro kancelářský interiér. Návrháři si často představují nová stylingová rozhodnutí, aby uspokojili nejnáročnějšího zákazníka.

Benátský štuk se hodí do každého interiéru, kde si jej majitel dokáže představit: do obývacího pokoje, do ložnice, v dětském pokoji, v koupelně či ve spíži. Je důležité si uvědomit, že tmavé odstíny benátského štuku jsou ideální pro velké prostory. Pomáhá tak zmenšit prostor a náplní prostor útulnosti a teplem. Rozdílný efekt je u štuků světlých odstínů: je lepší aplikovat v koupelnách, na toaletách a v kuchyních.


 Vyberte si svůj benátský štuk