Dekorativní omítka MARMORINO

Obsah

 

Úvod do dekorativní omítky MARMORINO

marmorino dekorativni omitka

Dnes je na trhu mnoho dokončovacích materiálů s různou kvalitou a za různé ceny . Pokud ale chcete udělat interiér atraktivní, moderní a jedinečný, doporučujeme zvolit dekorativní omítky. Jednou z nejoptimálnějších možností je dekorativní reliéfní omítka MARMORINO.
Stejně dobře se hodí jak do malých dětských pokojů, tak do velkých obývacích pokojů nebo do ložnice.

Dekorativní nátěr MARMORINO je díky své struktuře stále více uznáván mezi mistry svého řemesla. Výhodou je umělecký vzhled, snadné použití a aplikace.
Získané výsledky dodávají významnou hloubku a sofistikovanost a stírají časové hranice v designu.

MARMORINO omítka se perfektně hodí na stěny, stropy nebo dekorativní detaily a poskytuje možnost zpestřit jakoukoliv plochu. Rozmanitost existujících technik vám umožňuje vytvářet trojrozměrné textury jakékoli složitosti v závislosti na vaší úrovni dovedností.

Dekorativní omítka MARMORINO dokáže nahradit nejen běžné tapety a nátěry, ale také reprodukovat různé povrchy přírodního kamene, imitující štípaný, lámaný neleštěný mramor nebo jeho řez.
Omítka MARMORINO ztělesňuje nejen luxusní vizuální efekty, ale má také dobré vlastnosti zaručující snadné čistění a omývání.
V tomto článku vám ukážeme příklady interiérového designu různých místností s dekorativní reliéfní omítkou MARMORINO.

Možnosti použití dekorativní omítky MARMORINO v různých stylech interiéru

Dekorativní reliéfní omítka MARMORINO se hodí všude tam, kde ji chcete mít na očích: do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje, kuchyně, chodby. Je dobré si uvědomit, že tmavé odstíny MARMORINO jsou ideální pro použití ve velkých místnostech. Pomůže tedy vizuálně zmenšit prostor. Světlá omítka má zcela opačný účinek: vizuálně rozšíří prostor a dodá místnosti vzduch a lehkost.

Výběrem přírodních neutrálních barev se MARMORINO dokonale kombinuje s interiéry zařízenými v různých stylech: klasický, moderní, minimalismus, skandinávský, loft, industrialismus a další.
Zanalyzujeme a názorně ukážeme, jak lze s pomocí [MARMORINO] vyzdobit různé místnosti.

MARMORINO v předsíni a chodbě

Co může být lepšího než se přivítat s hosty a členy rodiny v krásné chodbě? Dekorativní omítka na stěnách této místnosti dokáže okamžitě upoutat pozornost každého hosta a nenechá nikoho lhostejným. Chodba je průchozí, mnoho lidí jí prochází, věší svrchní oděvy, nechává boty a věci. MARMORINO a vosk CERA udělají chodbu nejen atraktivní, ale i praktickou.

Zkrášlit chodby v bytě či domě není snadný úkol. Co zajímavého lze s tímto úzkým obdélníkovým průchodem vymyslet? Doplňky, nábytek je samozřejmostí – o zbytek se postará dekorativní reliéfní omítka MARMORINO.
Odstíny lze zvolit podle vašeho uvážení, ale pamatujte na to, že tmavé barvy opticky zmenší prostor místnosti, světlé jej opticky zvětší.

 

 

MARMORINO v kuchyni

Kuchyně je místem v domě, kde se schází celá rodina, proto má poměrně vysoké požadavky na útulnost a pohodlí. Současně je kuchyně také místností s vysokou vlhkostí, množstvím páry, vysokou teplotou - tyto vlastnosti omezují při výběru dokončovacích materiálů. Dekorativní omítku MARMORINO lze umístit do jídelní části kuchyně (naproti pracovní ploše). Na omítku MARMORINO doporučujeme nanést finální voskový nátěr CERA, který zajistí zvýšenou odolnost proti vlhkosti a nečistotám a zároveň zachová design stěn po dlouhou

MARMORINO v obývacím pokoji

Obývací pokoj rozhodně nepatří do místností s výraznými změnami teploty a vlhkosti jako v kuchyni nebo koupelně, nemá požadavky na odolnost proti opotřebení, jako v předsíni či chodbě. Přesto však Dekorativní reliéfní omítka MARMORINO podtrhne krásu obývacího pokoje.

Za prvé, pro správnou opravu musíte věnovat pozornost rozměrům vašeho pokoje. U obývacích pokojů s nízkými stropy je lepší zvážit variantu omítky ve světlých odstínech. Do velkých místností si naopak můžete vybrat tmavé omítky s drobnými detaily a akcenty.
Pokud chcete zdůraznit světlý nábytek (pohovky, křesla), je lepší zvolit neutrální odstíny MARMORINO.