Univerzální barva na kov a dřevo matná Bílá 750 ml

Kód: UNI/BILLESK3
Vodou ředitelný
399 Kč 330 Kč bez DPH
Skladem. Expedujeme každý pracovní den.
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Tato inovativní vodou ředitelná univerzální barva přináší revoluční řešení pro ochranu a dekoraci dřevěných, kovových a dalších povrchů. S našimi odstíny, které si zachovávají svou barvu bez žloutnutí, je ideální volbou pro interiérové i exteriérové aplikace. Rychleschnoucí složení a odolnost proti nejrůznějším povětrnostním podmínkám, vlhkosti a teplotním výkyvům zajišťuje, že váš nátěr zůstane pevný a pružný i při mechanickém namáhání a častém mytí. Aplikace je snadná a bezproblémová, což z ní činí ideální volbu pro každého, kdo hledá spojení kvality a estetiky v jednom produktu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti univerzální barvy na kov a dřevo:

  • vhodná na různé druhy povrchu ( nábytek, dveře, okna atd.), kov se základním nátěrem, beton, zdivo)
  • rychleschnoucí (méně než 2 hodiny)
  • snadná aplikace štětcem, válečkem a nebo stříkací pistolí
  • pevný, elastický povlak, odolný vůči mechanickému namáhání a intenzivnímu vícenásobnému mytí
  • vysoká kryvost

Specifikace univerzální barvy na kov a dřevo:

Naše univerzální barva se vyznačuje vysokým stupněm krytí a odolností proti žloutnutí v průběhu času. Je rychleschnoucí a vyniká vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, vlhkosti a teplotním změnám. Po aplikaci vytváří pevný, pružný a mechanicky odolný nátěr, který vydrží intenzivní opakované mytí.

Použití univerzální barvy na kov a dřevo:

Barva je určena pro dekorativně-ochranné nátěry dřevěných povrchů (nábytek, dveře, okna atd.), kovů, minerálních substrátů (omítka, beton, zdivo) a dalších povrchů v interiéru i exteriéru.

Instrukce k aplikaci:

Příprava povrchu

Povrch musí být pevný a suchý. Důkladně jej očistěte od prachu, rzi, nečistot, , mastnoty a dalších nečistot. Znečištěné oblasti očistěte.

Pro dosažení hladkého povrchu bez viditelných starých nátěrů (barva nebo lak) je nutné je prvně z povrchu odstranit mechanicky (škrabkou, bruskou), teplem (horkovzdušnou pistolí) nebo chemicky (odstraňovačem barev).

  • Dříve malované povrchy (olejovými nebo alkydovými barvami) je třeba před aplikací nového nátěru zbrousit pro lepší přilnavost.
  • Kovové povrchy je třeba důkladně očistit od rzi kovovým kartáčem nebo brusným papírem.

Základní nátěr

Dříve lakované dřevěné povrchy nepotřebují základní nátěr.
Dřevěné povrchy, které nebyly dříve lakované, je třeba ošetřit akrylátovým základem na dřevo.
Kovové povrchy, které nebyly dříve lakované, je třeba ošetřit protikorozní základní barvou.

Aplikace finální vrstvy

Před použitím barvu důkladně promíchejte - poté je barva připravena k okamžitému použití. V případě potřeby ji řeďte vodou. Barvu aplikujte štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí v 1-2 vrstvách. Další vrstvu aplikujte nejdříve po 2 hodinách.

Barvu neaplikujte přímo na slunci, při silném větru, mrazu a dešti. Po nanesení barvy by na něj neměly působit srážky a teploty pod bodem mrazu po dobu 24 hodin.
Nátěr získá své konečné vlastnosti během 3-4 týdnů.


Teplota vzduchu a povrchu při aplikaci by měla být od +10 °C do +30 °C a relativní vlhkost vzduchu by neměla přesáhnout 80%.

Čištění nástrojů

Po aplikaci nátěru nástroje očistěte vodou.

Další barevné varianty univerzální barvy na dřevo a kov:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: