Ochranná lazura na dřevo - bezbarvá 750 ml

Kód: DRE/BEZB7
399 Kč 330 Kč bez DPH
Skladem. Expedujeme každý pracovní den.
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení

Alkydová lazura Maxima Ultra je ochranný prostředek na dřevo, který zvýrazňuje strukturu dřeva a zachovává jeho přirozenou krásu. Chrání dřevo před povětrnostními vlivy, houbovými chorobami a škůdci. Tato lazura na dřevo tvoří lesklý a odolný povrch​. Používá se pro dekorativní a ochranné malování různých objektů a konstrukcí, jako jsou zdi, dveře, okenní rámy, sloupy, terasy, zábradlí, schody, zahradní nábytek a ploty. Lazura je vhodná jak pro nové, tak pro dříve natřené povrchy a je obzvláště vhodná pro hladké dřevo. Je určena pro použití jak uvnitř, tak venku​.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti lazury na dřevo:

  • Zvýraznění dřeva: Zdůrazňuje strukturu dřeva a šetří jeho přirozenou krásu.
  • Ochrana: Chrání dřevo před povětrnostními vlivy, houbovými chorobami a škůdci.
  • Povrch: Vytváří lesklý povrch.
  • Jednoduchá aplikace: Lze aplikovat štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí; schnutí cca 8 hodin.
  • Voděodolnost: Tvoří vodotěsný štít, který chrání dřevo před vlhkostí.
  • Univerzální použití: Vhodná jak pro interiérové, tak exteriérové plochy včetně fasád, plotů a nábytku, dostupná v různých barvách.

Specifikace lazury na dřevo:

Akrylový ochranný lak na dřevo poskytuje efektivní ochranu před UV zářením a nepříznivými povětrnostními vlivy díky obsahu UV filtrů. Produkt je určený k dlouhodobé ochraně a dekorativnímu dokončení dřevěných povrchů, s rychlým schnutím do jedné hodiny a možností aplikace ve dvou vrstvách pro zesílení barvy.

Použití univerzální akrylového laku na dřevo:

Tento akrylový lak je určen pro dlouhodobou ochranu a dekorativní úpravu nových i dříve ošetřených dřevěných povrchů jak uvnitř, tak i venku. Lze jej aplikovat na dřevěné fasády budov, ploty, zahradní nábytek, terasy, balkóny, dveře, okenní rámy a další dřevěné konstrukce.

Instrukce k aplikaci:

Příprava povrchu

Povrch před aplikací musí být suchý (maximální vlhkost 20 %). Důkladně očistětě od nečistot, mastnoty, prachu, plísní apod.

Pro získání hladkého povrchu bez viditelných míst starých povlaků (barva nebo ochranný prostředek na dřevo) je nutné je z povrchu úplně odstranit mechanicky (škrabkou, podlahovým kartáčem), tepelně (horkovzdušnou pistolí, infračervenými paprsky) nebo chemicky.

Povrch vybrousíme jemnozrnným brusným plátnem, odstraníme prach.

Základní nátěr

Pro dosažení nejlepšího ochranného účinku a jednotné barvy se doporučuje aplikovat na nové nebo očišténí povrchy. Před základním nátěrem se ujistěte, že dřevěný povrch je čistý a suchý. Hrany dřevěných výrobků je třeba ošetřit pečlivěji.

Aplikace vrchní vrstvy

Před aplikací vrchního nátěru se ujistěte, že podkladová vrstva je dostatečně suchá.

Lazuru nanášejte ve 1-2 vrstvách. Třetí vrstva se aplikuje pro dosažení tmavšího odstínu barvy. Každá další vrstva zintenzivňuje barvu. Produkt nanášejte jednotně v jedné vrstvě podél vláken dřeva a vyhýbejte se částečnému překrývání. Důkladné ošetření hran povrchu podstatně zlepšuje jeho odolnost vůči vlhkosti.

Druhou vrstvu naneste po 8 hodinách.

Aplikace by měla být prováděna při teplotě vzduchu a povrchu od +10 °C do +30 °C a relativní vlhkosti vzduchu nižší než 80 %. Produkt neaplikujte přímo na slunci, za silného větru a dešťových srážek. Nátěr by neměl být po dobu 24 hodin po aplikaci vystaven srážkám. Povrch zcela ztvrdne a dosáhne svých ideálních vlastností za 14 dní.

Čištění nástrojů

Nástroje vyčistěte rozpouštědlem. Poté je v případě potřeby vyčistěte teplou vodou.

Další barevné varianty lazury na dřevo:

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy a laky na dřevo
Spotřeba na jednu vrstvu: řezivo - 125-250 ml/m2, hoblované dřevo -80-125 ml/m2
Aplikace: Štětcem, malířským válečkem nebo stříkací pistolí
Doba schnutí (23 °С, 50% RH): 8 hodin
Obsah pevných látek (DSTU ISO 3251): аb. 53 %
Hustota (DSTU ISO 2811-1): аb. 0,93 g/cm3
Lesk (DSTU ISO 2813): 90-120 GU
Tvrdnutí (DSTU ISO 1522): аb. 35 vteřin
Záruční doba: 24 měsíců
Balení: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: