Návod na nanášení marmolitu

Jak pracovat s marmolitem: Kompletní průvodce

Úvod

Marmolit je výjimečně odolný materiál pro dekorativní účely. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit a aplikovat marmolit pro nejlepší výsledek a snadnou aplikaci.

Výběr Správného Dne pro Práci

Je důležité vybrat si pro práci den bez deště, vlhkosti a mrazu. Marmolit je ideální pro tyto povrchy:

  • Beton
  • Klasické omítky
  • Vápencovo-cementové omítky
  • Sádrokartonové desky
  • Vrstvy zateplovacích systémů
  • Ztracené bednění
  • Příprava Povrchu

Povrch musí být rovný a čistý, případně vyrovnaný vyrovnávací maltou. Pro zvýšení přilnavosti marmolitu je vhodné povrch penetrovat a nechat penetraci schnout 4 až 12 hodin.

Promíchání Marmolitu

Marmolit je již předem namíchán s pojivou pryskyřicí. Důkladně promíchejte směs do kašovité konzistence bez hrudek.

Penetrování povrchu

Plochu by měla být předem penetrována pro zpevnění povrchů a zvýšení přílnavosti marmolitu - penetraci naleznete na našem eshopu. Penetraci aplikujte malířským válečkem nebo štětcem. Penetraci nechte schnout 4 až 12 hodin, podle potřeby.

Nanášení Marmolitu

Nanášejte marmolit rovnoměrně jedním směrem pomocí nerezového hladítka. Dbejte na to, aby povrch nebyl zamrzlý, vlhký nebo znečištěný. Pravidelně a rovnoměrně postupujte od rohu nebo strany budovy.

Doba Schnutí

Schnutí marmolitu trvá několik hodin - kompletně tvrdý a vyschlý bude marmolit až za 48 hodin, závisí na podkladu, teplotě a vlhkosti. Teplota pro nanášení by měla být mezi +5 °C a +25 °C.

Čeho se vyvarovat?

Vyhněte se nanášení marmolitu za nulových a mínusových teplot, přímého slunečního záření, větru nebo deště.
To vše může značně ovlivnit výsledek. Vysoká vlhkost vzduchu a nízké teploty mohou také prodloužit dobu spojování tmelu a může nastat mírná změna odstínu.

Vyberte si svůj marmolit: