Příprava a nanášení marmolitu

 

Už víte, proč zvolit marmolit i na jaká místa na domě a zahradě jej potřebujete. Spočítali jste si, kolik kbelíků pokryje vaši potřebu a jste připraveni do akce. Nyní si řekneme, jak si co nejlépe připravit základový materiál, jak marmolit míchat i nanášet a na co si dát pozor.

 

Před nanášením dekorativní omítky se ujistěte, že jste si pro práci vybrali den s vhodnými povětrnostními podmínkami (neprší, není vlhko, zima ani mráz) a plánujete jej nanášet na vhodný základ. Marmolit je vhodný pro tyto druhy povrchů:

  • beton
  • klasické omítky
  • vápencovo-cementové omítky
  • sádrokartonové desky
  • vrstvy zateplovacích systémů uvnitř i vně budov

 

1. PŘÍPRAVA PODLOŽÍ PRO NANÁŠENÍ MARMOLITU

Podklad musí být rovný a čistý (očistěte od prachu, vápna, mastnoty, špíny, oleje, vosku a zbytků barev ). V případě potřeby vyrovnejte podklad vyrovnávací maltou. Čerstvé vápenné omítky by měly být suché.

Plocha by měla být předem penetrována pro lepší výdrž marmolitu. Využijte pro to naši penetraci.

 

2. PROMÍCHÁNÍ MARMOLITU

Balení obsahuje již namíchanou směs marmolitu a pojivé pryskyřice (tmelu), nic dalšího proto kromě zahradního náčiní nepotřebujete. Do směsi nepřidávejte další plniva ani pojiva.

Před aplikací pečlivě promíchejte (použijte zednickou lžíci nebo vrtačku s nasazenou míchací metlou - cca.400 ot/min). Míchejte do doby, než bude mít hmota kašovitou konzistenci a nebude obsahovat žádné hrudky.

Máte? Tak jdeme do finále!

 

3. NANÁŠENÍ MARMOLITU

Připravený marmolit nanášejte jedním směrem rovnoměrně na připravený povrch. Využijte k tomu nerezové hladítko, které také naleznete na našem e-shopu. Tmel nelze aplikovat na zamrzlý, vlhký nebo znečištěný povrch.

Snažte se postupovat pravidelně a rovnoměrně, začínejte na rohu či straně budovy. Připravte si dostatek materiálu, abyste dokázali pokrýt plochu, kterou jste si připravili.

Je vhodné dokončit celistvou plochu v jednom cyklu dříve, než vám část tmelu zaschne. V opačném případě je možné, že bude bude viditelný přechod.

 

nanaseni_marmolitu    nanaseni_marmolit_2

4. Doba schnutí

Doba schnutí marmolitu závisí na podkladu, teplotě a relativní vlhkosti vzduchu a trvá až 48 hodin. Teplota vhodná pro nanášení tmelu je +5 ° C až + 25 ° C.

Je něco, čeho se vyvarovat?

Ano. Nenanášejte marmolit za nulových a mínusových teplot ani při přímém slunečním záření či větru, dešti. To vše může značně ovlivnit výsledek. Vysoká vlhkost vzduchu a nízké teploty mohou také prodloužit dobu spojování sádry. Tím může nastat mírná změna odstínu.

 

TIP:

Jste rozhodnutí pro marmolit, ale nevíte, která barva bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám? Připravili jsme pro vás vzorky na vyzkoušení. Pokud si nejste jistí, kolik marmolitu si objednat, podívejte se na náš test spotřeby. Samotný marmolit již máte a chcete s ním začít pracovat? S naším návodem je to opravdu snadné! Namíchaný a připravený marmolit koupíte zde.

 

V případě dotazů zavolejte na +420 605 333 955 nebo napište na barevna@dekorativni-omitka.cz a se vším vám poradíme.

 

#FORM[code=contact]#

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.