Marmolit na terasu - designové a účelové řešení

Marmolit na terasu - skvělé designové a účelové řešení

Rekonstruujete dům a řešíte, jak z designového i praktického pohledu vylepšit vaši terasu? Hledáte materiál, který by byl snadný na zpracování a zároveň vysoce odolný vůči klimatickým podmínkám a mechanickému opotřebení?


Marmolit na terasu splňuje všechny tyto podmínky. Přečtěte si také co je to marmolit a zjistěte, kde všude ho můžete využít a na co je vhodný (koupelna, schody, interiér, sokly budov a další).

 

 

Marmolit na terasu přináší praktické i stylové řešení


S marmolitem jste se již v běžném životě určitě někde setkali. Je oblíbený pro velkou mechanickou odolnost či odolnost proti povětrnostním vlivům. Marmolit byste měli zvolit na místa, kde chcete mít velmi jednoduchou údržbu. Tuto dekorativní omítku stačí lehce opláchnout a je jako nová. Často stačí použít jen hadici a očistit ji proudem vody. 

Marmolit můžete využít v interiéru, stejně jako v exteriéru a díky jeho odolnosti a skvělým vlastnostem se nabízí jako ideální řešení pro venkovní úpravy teras, schodů, soklů, stěn nebo sloupů. Podívejte se na naše již zrealizované projekty.


Terasy jsou často namáhaným místem, kde se setkáváme s rodinou a přáteli a proto je důležité brát ohled i na snadnou údržbu tohoto místa a zvolit materiál s vhodnými vlastnostmi.

 

Vlastnosti marmolitu:

  • Mechanicky odolný materiál
  • Vysoká odolnost materiálu vůči vnějším vlivům (déšť, mráz a další klimatické změny počasí)
  • Snadno omyvatelný a udržovatelný
  • Vysoká životnost materiálu (5 a více let)
  • Odpuzuje vodu a chrání tím podkladový materiál
  • Obrovský výběr vzorů a barev marmolitu (nabízíme jednobarevné i vícebrevné varianty)

 

 

TIP: Díky snadnému čištění marmolitu lehce vyčistíte i mastné skvrny a nečistoty bez velké práce.

 

Na co si dát pozor při pokládání marmolitu na terasu?


Podklad by měl být rovný, čistý a před pokládáním marmolitu také natřený penetrací (zakoupíte v našem eshopu) . Po penetrování povrchu je vhodné nanést trochu křemičitého písku, který pak slouží jako kotva pro upevnění marmolitu.

 

Jak správně nanést marmolit na terasu?

Marmolit na terasu se nanáší stejně jako na jiné povrchy a není tak důvod mít obavy z náročnosti této procedury. 

Podívejte se na náš  detailní návod jak připravit a nanášet marmolit, který jsme pro vás připravili.

Výhodou použití marmolitu na terasu je jeho možno ho lehce zbrousit poté co ztrvrdne. Dosáhnete tak hladší struktury povrchu. Obrovským plusem marmolitu je snadné nanášení, které  zvládne téměř každý -  stačí si pouze pořídit vhodné vybavení a příslušenství.

Bojíte se, že si marmolitu nakoupíte příliš mnoho? Nebojte se, marmolit se vám rozhodně neztratí a
lze ho využít pro více účelů (marmolit vám vydrží i několik měsíců, je však potřeba zamezit tomu, aby marmolit promrznul).

Chcete i přesto mít marmolitu „tak akorát“? Podívejte se, jak se dá spotřeba marmolitu lehce vypočítat.

Barevné odstíny marmolitu vás budou bavit

Marmolit vás navíc nikdy nebude nudit -  nabízíme totiž více než 50 barevných variant  a k tomu dvě hrubosti zrna (jemnězrný a střednězrný) . Můžete tak mít marmolit velmi jemný a decentní, ale můžete si zvolit i drsnější variantu s výraznými barevnými kombinacemi. Marmolit tak může být jednobarevný nebo vícebarevný, který je namíchaný z několika druhů  jednobarevných kamínků. Často se tak využívá k nanášený do různých tvarů a stylů, které se poté promítají na stěně či podlaze.


Marmolit je moderním a osvědčeným řešením, které nezklame. V případě, že vyzkoušíte marmolit na terasu použít, může se snadno stát, že zanedlouho budete pokrývat marmolitem i další místa domu (třeba v interiéru).

 

 


TIP: Jste rozhodnutí pro marmolit, ale nevíte, která barva bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám? Připravili jsme pro vás vzorky na vyzkoušení. Pokud si nejste jistí, kolik marmolitu si objednat, podívejte se na náš test spotřeby. Samotný marmolit již máte a chcete s ním začít pracovat? S naším návodem je to opravdu snadné!

 

Namíchaný a připravený marmolit koupíte zde.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.