Marmolit na podlahu ano či ne?

 

Marmolit na podlahu ano či ne? Na toto téma se nám sešlo hned několik dotazů, a proto jsme se rozhodli zareagovat článkem, kde vysvětlíme důvody, proč marmolit je či není jako pochozí vrstva – tedy na podlahu – vhodný.

Určitě jste se s tímto povrchovým materiálem již někde setkali. Využívá se jak v exteriéru, tak i v interiéru, a to především na sokly, komíny či sloupy. Pro představu můžete navštívit naší galerii realizace marmolitu.

 

Je marmolit vhodný jako pochozí materiál na podlahu?

 

Ačkoliv marmolit je vysoce odolný, nedoporučuje se jako pochozí vrstva. Při vysokém zatěžování a namáhání podlahy je vysoké riziko, že dojde k poškození či poškrábání pochozí vrstvy.

Na druhou stranu nebyli byste první, kteří by marmolit na podlahu vyzkoušeli i přes to, že to výrobce nedoporučuje.  Jsou i tací, kteří marmolit používají kolem bazénu nebo na venkovní schody a recenze jsou pozitivní.

V případě, že tedy přemýšlíte o tom, že použijete marmolit jako pochozí vrstvu ať už na schody či podlahu, pak je potřeba dodržovat zásady při užívání této plochy.

  • Vyberte jemnější složení marmolitu. U hrubšího složení je riziko odlamování větších částí marmolitu.
  • Nezatěžujte pochozí vrstvu mechanicky – doporučujeme nechodit po podlaze v botách s podrážkou, která může zadržovat kamínky či jiné tvrdé předměty, které by vrstvu marmolitu mohli poškodit či poškrábat.

Dekorativní omítka marmolit je sice odolný materiál, ale není určen pro trvalé namáhání a mechanické zatěžování. Proto v případě, že se rozhodnete pro položení marmolitu na podlahu, počítejte s možnými riziky, která jsme uvedli výše.

 

Poraďte se s odborníky

 

V e-shopu www.dekorativni-omitka.cz najdete návod na nanášení marmolitu i tipy kde a jak pracovat s marmolitem. Nabízíme jednobarevný i více barevný marmolit, který vám pošleme již připravený k použití a kompletně namíchaný v 25 kg kbelících. 

Pokud si nejste jisti, napište nám dotaz na e-mail: barevna@dekorativni-omitka.cz a my se vám ozveme, hned jak to bude možné.