Máte zájem o realizaci jedním z našich partnerů? Zavolejte na +420 731 070 599 a nebo pošlete poptávku na realizace@dekorativni-omitka.cz

Kolik stojí kamenný koberec

Přemýšlíte, jaký materiál zvolit pro úpravy domu nejen z pohledu funkčnosti, ale i ceny? Zjistěte na kolik vás vyjde cena kamenného koberce za metr čtvereční a jaká je cena za příslušenství pro aplikaci kamenného koberce. Výška ceny materiálu se vždy odvíjí od spotřeby a my vám ukážeme, jak jednoduše si cenu vypočítáte.

Jaká je cena za metr kamenného koberce

Cena za metr kamenného koberce se odvíjí především od spotřeby kamenného koberce, která se liší dle toho, kde chcete kamenný koberec použít a jeho tloušťky. Pojďme se podívat na konkrétní příklady spotřeby materiálu.

Interiér a pochozí části domu

Do interiéru a na pochozí části domu se doporučuje tloušťka kamenného koberce cca 1 cm. Při této tloušťce je spotřeba kamenného koberce cca 16 kg/m2. Cena za kbelík kamenného koberce v 26 kg balení je 1160 Kč. Při úpravách již zmíněných ploch vám toto balení vystačí na cca 1,7m2.

Exteriér a zátěžové části

Při úpravách exteriéru a více zatěžovaných místech se doporučuje tloušťka kamenného koberce cca 1,4 cm. Na 1 m2 budete v tomto případě potřebovat 22Kg/ m2. V případě, 26 kg kbelíku vám toto balení vystačí na cca 1,2 m2.

Extrémní zátěž kamenného koberce – příjezdové cesty, garáže

V případě extrémní zátěže, jak oje příjezdová cesta či garáž, pak tloušťka vrstvy by měla být cca 2cm a na 1m2 v tomto případě budete potřebovat 22 kg kamenného koberce. U této varianty vám 1 kbelík vystačí maximálně na 0,85 m2.

Na kolik mě tedy vyjde celková cena kamenného koberce

Cena za kilogram kamenného koberce tedy vychází cca na 45 Kč, ovšem cena za m2 se bude lišit v důsledku toho, co konkrétně budete obkládat a jakou tloušťku zvolíte. Dále je potřeba také započítat do celkové částky cenu za příslušenství pro aplikaci kamenného koberce. Pokud bychom předpokládali, že veškeré pracovní nářadí doma již máte, důležité je nezapomenout na aplikaci podkladové penetrace. Podkladová penetrace se prodává ve 3 velikostních balení.

Množstevní slevy na nákup kamenného koberce

Využijte množstevní slevy na nákup kamenného koberce. Nabízíme velkoobchodní spolupráci stavební firmy i jednotlivce. Kontaktujte nás na velkobochod@dekorativni-omitka.cz a nechte si vytvořit nabídku na míru.

Zpět do obchodu