Kam můžete aplikovat kamenný koberec a vhodné podklady

Kamenný koberec se skládá z drobných kamínků, které jsou spojené pryskyřicí. Jeho uplatnění je všestranné. Přemýšlíte, za co vyměnit staré nehezky vypadající dlaždičky v interiéru či jak upravit povrch v exteriéru? V článku zjistíte, kam všude je možné kamenný koberec pokládat, jaké jsou vhodné podklady a jak očistit plochu pod kamenný koberec.

Kamenný koberec do interiéru

Nejprve se pojďme podívat, kde všude se dá kamenný koberec aplikovat v interiéru a jak by měl vypadat povrch, na který ho budete nanášet. Ať už se rozhodnete rekonstruovat koupelnu, kuchyň nebo obývací pokoj, využít ho můžete kdekoliv. Vhodný podklad je beton nebo i staré parkety. Kamínkový koberec krásně zahladí a vyrovná nerovnosti povrchu. Pokládka kamenného koberce by se měla provádět za teploty 5°C–25°C. Před samotným nanášením doporučujeme ošetřit povrch podkladovou penetrací pro delší životnost.

Pro interiéry se používá směs s dvojsložkovým pojivem (pryskyřice, tvrdidlo), které zabraňuje propouštění vody. V naší nabídce najdete směs již připravenou v 26 kg kbelících. Tedy v případě, že se chystáte aplikovat kamenný koberec do koupelny či za kuchyňskou linku, stačí pouze očistit podklad, vysušit a nanést penetraci. Po jejím zaschnutí hotovou směs pečlivě promícháte a aplikujete ocelovým hladítkem na připravený povrch.

Kamenný koberec do exteriéru

Pokládka kamenného koberce v exteriéru je stejně jednoduchá jako v interiéru. Vhodnými podklady mohou být beton, zámková dlažba i asfalt. Díky své odolnosti vůči nepříznivým vnějším vlivům počasí je ideální téměř kamkoliv. Velmi často se využívá kamenný koberec na balkon, terasu, příjezdovou cestu nebo na schody. V případě, že se rozhodnete aplikovat kamenný koberec na schody či příjezdovou cestu, pak doporučujeme nanášet o centimetr silnější vrstvu, vzhledem k vyšší namáhanosti povrchu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení