Máte zájem o realizaci jedním z našich partnerů? Zavolejte na +420 731 070 599 a nebo pošlete poptávku na realizace@dekorativni-omitka.cz

Kam můžete aplikovat kamenný koberec a vhodné podklady

Kamenný koberec se skládá z drobných kamínků, které jsou spojené pryskyřicí. Jeho uplatnění je všestranné. Přemýšlíte, za co vyměnit staré nehezky vypadající dlaždičky v interiéru či jak upravit povrch v exteriéru? V článku zjistíte, kam všude je možné kamenný koberec pokládat, jaké jsou vhodné podklady a jak očistit plochu pod kamenný koberec.

Kamenný koberec do interiéru

Nejprve se pojďme podívat, kde všude se dá kamenný koberec aplikovat v interiéru a jak by měl vypadat povrch, na který ho budete nanášet. Ať už se rozhodnete rekonstruovat koupelnu, kuchyň nebo obývací pokoj, využít ho můžete kdekoliv. Vhodný podklad je beton nebo i staré parkety. Kamínkový koberec krásně zahladí a vyrovná nerovnosti povrchu. Pokládka kamenného koberce by se měla provádět za teploty 5°C–25°C. Před samotným nanášením doporučujeme ošetřit povrch podkladovou penetrací pro delší životnost.

Pro interiéry se používá směs s dvojsložkovým pojivem (pryskyřice, tvrdidlo), které zabraňuje propouštění vody. V naší nabídce najdete směs již připravenou v 26 kg kbelících. Tedy v případě, že se chystáte aplikovat kamenný koberec do koupelny či za kuchyňskou linku, stačí pouze očistit podklad, vysušit a nanést penetraci. Po jejím zaschnutí hotovou směs pečlivě promícháte a aplikujete ocelovým hladítkem na připravený povrch.

Kamenný koberec do exteriéru

Pokládka kamenného koberce v exteriéru je stejně jednoduchá jako v interiéru. Vhodnými podklady mohou být beton, zámková dlažba i asfalt. Díky své odolnosti vůči nepříznivým vnějším vlivům počasí je ideální téměř kamkoliv. Velmi často se využívá kamenný koberec na balkon, terasu, příjezdovou cestu nebo na schody. V případě, že se rozhodnete aplikovat kamenný koberec na schody či příjezdovou cestu, pak doporučujeme nanášet o centimetr silnější vrstvu, vzhledem k vyšší namáhanosti povrchu.

Zpět do obchodu